خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

معرفی اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ و هر آنچه درباره آن باید بدانید

مایکروسافت ۳۶۵ نام فعلی مجموعه‌ی برنامه‌ها و سرویس‌هایی است که پیش از این آفیس ۳۶۵ نامیده می‌شد. غول مجموعه‌‌ی آفیس که هنوز رقیبی نتوانسته مثل آن را ارائه کند. این مجموعه تقریبا در همه جا قابل اجرا است با نسخه‌های کامل برای ویندوز، macOS، IOS و اندروید و حتی نسخه‌هایی که مبتنی بر وب عمل می‌کنند. اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ تمام ویژگی‌های مجموعه‌های ابری مانند Google Workspace، بعلاوه تمامی مزایای برنامه‌های مبتنی بر دیسک، مانند سرعت، امنیت و توانایی کار آفلاین را دارد. قطعا مجموعه‌ی مایکروسافت بی‌نقص نیست و حتی برخی ویژگی‌های ناخوشایند و ناکارآمد را نیز دارد. اما بدون شک قوی‌ترین مجموعه ویرایش اسناد است که انتخاب اول هر ویراستاری به حساب می‌آید.

هزینه‌ی اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ چقدر است؟

برای اشتراک پلن شخصی (Personal) هزینه از ۶۹.۹۹ دلار در سال شروع می‌شود و شامل دسترسی به برنامه‌های Microsoft Word ،Excel ،PowerPointt ،OneNote ،Outlook  و Skype apps برای یک کاربر می‌باشد که می‌تواند حداکثر در ۵ دستگاه به آن‌ها دسترسی داشته باشد. بعلاوه Sway که برای گزارش‌ها و ارائه‌ی تعاملی و برنامه‌ی To Do مایکروسافت برای ایجاد فرم‌ها و آزمون‌های نظر‌سنجی را دریافت خواهید کرد.

از طرف دیگر با اشتراک پلن فمیلی اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ ، با پرداخت ۹۹.۹۹ دلار در سال به همه‌ی موارد بالا دسترسی داشته بعلاوه اینکه استفاده همزمان تا ۶ کاربر دیگر را نیز از این خدمات فراهم می‌کند. نسخه‌ی پرمیوم برنامه‌ی Microsoft Family نیز در این اشتراک گنجانده شده است.

این قسمت‌ها تقریبا با Google Workspace هم ردیف و قابل مقایسه هستند که به ترتیب ۲ و ۱۲ دلار در ماه برای طرح‌های Business Starter و Business Standard تغییر می‌کند. قیمت‌های مایکروسافت بطور قابل توجهی خیلی بالاتر از SoftMaker Office است. که بین ۲۹.۹۰ تا ۴۹.۹۰ دلار در سال عرضه می‌شود. البته SoftMaker Office شامل برنامه‌های مبتنی بر وب نیست و تنها نسخه‌ی بتا یک برنامه‌ی اندروید را ارائه می‌دهد.

همه‌ی برنامه شامل یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری OneDrive برای هرکاربر می‌باشند. مایکروسافت از لاگین‌های احراز هویت چند مرحله‌ای برای دسترسی به وب استفاده می‌کند که ویژگی امنیتی خوبی است.

می‌توانید نسخه‌ی مستقل Office Home & Student 2021 (که شامل نسخه‌های کلاسیک Word ،Excel و PowerPoint و OneNote) است را با هزینه‌ی یکباره ۱۴۹.۹۹ دلار خریداری کنید. اگر این نسخه را خریداری کنید شامل بروزرسانی خودکار و فضای ذخیره‌سازی رایگان OneDrive نمی‌باشد.

پلن Business اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ از مبلغ ۵ دلار در ماه برای هر کاربر شروع می‌شود و بالاترین پلن که Business Premium است ۲۰ دلار هزینه دارد. خرید هر کدام از پلن‌های تجاری سرویس‌های Teams ،SharePointt و Microsoft Exchange cloud را بر روی پلن‌های شخصی اضافه می‌کند.

برنامه‌های فقط ویندوز Publisher، که برای ایجاد طرح‌بندی‌های بسیار پیچیده Word و Access برای ساخت پایگا‌های داده نیز بخشی از خدمات بسته‌های Business هستند. کاربران Business Premium ابزارهای مدیریت دستگاه تلفن همراه و سرویس حفاظت از اطلاعات Azure را نیز دریافت می‌کنند.

می‌توانید از اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ در وب نیز استفاده کرده و یا برنامه‌ها را برای دستگاه‌های ویندوز، اندروید، macOS و iOS دانلود کنید. نسخه‌ی macOS مایکروسافت بصورت بومی بر روی مک‌ها قدیمی اینتل و جدیدترین مک‌‌های Apple Silicon (M1) اجرا می‌شود. گاهی پیش می‌آید که برنامه‌های مایکروسافت بر روی دستگاه‌های اینتل کند کار می‌کنند. برعکس در مک‌های Apple Silicon (M1) با سرعتی خیره‌کننده اجرا می‌شوند. که ادای احترامی به سخت‌افزار اپل و مهندسی بروز مایکروسافت است.

مجموعه‌ی آفیس مناسب شما ممکن است به سیستم عامل‌ها و دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنید بستگی داشته باشد. مایکروسافت هنوز نسخه‌های برنامه‌های آفیس را برای پلتفرم‌های لینوکس عرضه نکرده است. انتشار نسخه‌ی Edge برای لینوکس ممکن است نشانه‌ی پشتیبانی مایکروسافت از سیستم‌های لینوکس باشد. البته نسخه‌های مبتنی بر وب را می‌توان در لینوکس استفاده کرد. LibreOffice و SoftMaker Office برنامه‌ای اختصاصی را برای پلتفرم‌های لینوکس ارائه می‌دهند.

Google Workspace نزدیک‌ترین رقیب Microsoft 365 است. اما برنامه‌های آن فقط آنلاین هستند. مگر اینکه اسناد را از قبل تنظیم کرده تا اگر آنلاین نیستید بتوانید آن‌ها را در مرورگر باز کنید. LibreOffice برنامه‌های تلفن همراه را بجز از طریق نسخه‌‌ی شخص ثالث Collabora Office ارائه نمی‌دهد. Softmaker Office نیز مانند مایکروسافت ۳۶۵ برنامه‌های دسکتاپ و موبایل را ارائه می‌کند اما برنامه‌ی آنلاینی ندارد. Corel WordPerfect Office نیز یک مجموعه‌ی فقط دسکتاپ است.

ویژگی‌های جذاب ماسکروسافت ۳۶۵

برنامه‌های اصلی مایکروسافت Word ،Excel ،PowerPoint و Outlook حدود چهل سال است که در حال رشد و تغییر هستند و گاهی نیز مملو از ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را در مقایسه با برنامه‌های تازه وارد مانند Apple’s Pages and Numbers سنگین و سخت به نظر برساند. بعلاوه مایکروسافت همچنان از برنامه واحد Outlook برای ایمیل، مخاطبین و تقویم استفاده می‌کند. در مقابل سایر فروشندگان مانند اپل و گوگل از برنامه‌های کوچک‌تر و شیک‌تری که به خوبی با هم کار می‌کنند استفاده می‌کنند.

به وضوح مشخص است که طراحی اپلیکیشن‌های فردی مایکروسافت همیشه در حال پیشرفت بوده و خوب عمل می‌کند. محیط کاربری آن‌ها برای چشم آسان بوده و بسیار قابل تنظیم هستند و رابطی ارائه می‌کند که با آن در سخت‌افزارهای مدرن احساس راحتی می‌کنید. به گونه‌ای که برنامه‌های رقیب این‌کار را نمی‌کنند. جدیدترین پیشرفت‌های این زمینه نیز شامل جلوه‌های ظریف تغییر رنگ می‌باشد. این ویژگی‌ها فعلا در نسخه‌ی بتا موجود هستند و احتمالا به زودی در نسخه‌ی اصلی منتشر خواهند شد. یکی دیگر از ترفندهای ساده نیز این است که اگر تنظیماتی مانند طرح رنگ پیش‌فرض را در یک پلتفرم تغییر دهیم این تغییر بطور خودکار روی همه‌ی برنامه‌های مایکروسافت در پلتفرم‌های دیگر اعمال خواهد شد. اما نوار ابزار بالای برنامه همچنان گیج‌کننده به نظر می‌رسد.

بهبود و ارتقا مجموعه‌ آشنا Office

قطعا Word و Excel پرکاربردترین برنامه‌های این مجموعه هستند، دلایل آن نیز واضح است. هر دو به خوبی اجرا می‌شوند. بسیار روان بوده و بروزرسانی مکرری را دریافت می‌کنند که استفاده از آن‌ها را آسان می‌کند. بعنوان مثال در حالی‌که اکسل پیش از سایر برنامه‌ها در مدیریت کاربرگ‌های عظیم بخوبی عمل می‌کند، مایکروسافت همچنان به افزودن ویژیگی‌های جدید ادامه می‌دهد. یکی از موارد اضافه شده اخیر LET است که به شما امکان می‌دهد از متغیرهای نامگذاری شده در یک فرمول استفاده کنید و آن تابع را چند بار در یک کاربرگ بکار ببرید. این مورد باعث می‌شود که محاسبات سریع‌تر و ساده‌تر نگهداری شوند. این‌‌‌ها بروزرسانی‌هایی هستند که به مشترکان مایکروسافت ۳۶۵ تعلق می‌گیرند اما به نسخه‌ی مستقل آفیس اضافه نمی‌شوند.

Word و Excel نیز امکاناتی را ارئه می‌دهند که مانند آن را در هیچ کدام از رقیبان پیدا نمی‌کنید. بعنوان مثال Word این امکان را فراهم می‌کند تا اسناد طولانی را در حالت view تایپ کنید که قالب‌بندی واقعی صفحه را نشان می‌دهد، اما فضای سفید را در قسمت بالا پایین صفحه چاپ شده پنهان می‌کند. به این ترتیب جمله‌هایی که در یک صفحه‌ی شکسته گسترش می‌یابد دو اینچ فضای سفید بین ابتدا و انتهای آن‌را ندارد. برای روشن کردن این ویژگی دو بار روی فضای بین صفحات کلیک کنید.

معرفی اشتراک مایکروسافت ۳۶۵

همچنین Excel نیز قبل از اعمال یک ویژگی خودکار بازخورد واضحی را ارائه می‌دهد. بعنوان مثال وقتی ستونی از شکل‌ها را بصورت خودکار جمع می‌کنید، فرمولی که در ستون فعلی درج می‌شود را نمایش می‌دهد و یا هنگامی که برای ترکیب نام و نام خانوادگی در یک ستون استفاده می‌کنید، اکسل ابتدا نام و نام خانوادگی را در یک ستون نمایش می‌دهد و به شما این فرصت را می‌دهد تا عمل را متوقف کنید.

 

PowerPoint تنها برنامه‌ای است که از نظر ویژگی می‌توان با KeyNote اپل مقایسه کرد. KeyNote مانند همتای خود PowerPoint به شما این امکان را می‌دهد که بدون استفاده از برنامه‌ی جداگانه ویرایش ویدئو، در داخل برنامه ویدئوها را ویرایش و مدیریت کنید. همچنین می‌توانید ویدئوهای آنلاین را به پروژه اضافه کنید. برای کسانی‌که در دنیای اپل کار نمی‌کنند PowerPoint یک انتخاب برتر برای ایجاد جلوه‌های خیره‌کننده در میان برنامه‌ی دسکتاپ است.

ویژگی‌های خودکار و پیچیدگی‌های پنهان

با همه‌ی این مزیت‌ها برخی از ویژگی‌های Word گاهی آزاردهنده هستند. بعنوان مثال شاید نخواهید Word دستورات را قالب‌بندی کند. اما Word بصورت خودکار این‌کار را می‌کند مگر اینکه روی عدد به عقب برگشته و دوباره آن‌را تایپ کنید. البته می‌توانید این ویژگی خودکار را خاموش کنید. بسیاری از کاربران عادی این موضوع را نمی‌دانند. برای این‌کار کافی‌ست مسیر زیر را دنبال کنید:

Options > Proofing > AutoCorrect Options > AutoFormat section

اگر از ویژگی‌های طرح‌بندی و قالب‌بندی در Word استفاده می‌کنید می‌بیند که گاهی اوقات قالب‌بندی‌های موجود (مانند ایتالیک) را حذف می‌کند و این مساله به این دلیل است که مایکروسافت قوانینی را که در هنگام اعمال سبک‌ها استفاده می‌کند مستند نمی‌داند. بعنوان مثال اگر قالب‌بندی موجود بر بیش از ۵۰ درصد متن پاراگراف تاثیر بگذارد. هنگام اعمال یک سبک، Word قالب‌بندی موجود را حذف می‌کند. در طول چهل دهه اخیر Word بسیاری از ویژگی‌های قدرتمندی که زمانی خیلی برجسته به نمایش داده می‌شد را به تدریج از رابط کاربری ناپدید کرد. اما همچنان در دسترس متخصصانی هست که جای آن را می‌دانند.

ایمیل و برنامه‌های وب

Outlook با موفقیت همه‌ی برنامه‌های خود را در یک بسته‌ی چشمگیر جمع کرده است، اما گاهی کمی خسته‌کننده به نظر می‌رسد. برای کارهای شخصی برنامه‌های جمع و جورتر مانند Thunderbird و یا تازه واردهایی مانند Mailbird که در ویندوز و Apple Mail در مک بهتر عمل می‌کنند.

برنامه‌های مبتنی بر مرورگر مایکروسافت به دلیل ظرافت و قابلیت استفاده خود از دیگر برنامه‌ها متمایز هستند و حتی از طراحی مینیمال مجموعه Workspace گوگل پیشی گرفته‌اند. مایکروسافت نیز مانند برنامه‌های Google به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق میکروفون متن را دیکته کنید و حتی متن را از روی یک رکورد موجود رونویسی کنید.

اشتراک microsoft365

در برخی از موارد برای دسترسی به اسناد آفیس در مرورگر فایرفاکس یا کروم در ویندوز یا مک ممکن است دچار مشکل شوید. گاهی نیز به راحتی در سافاری یا فایرفاکس باز می‌شوند.

Microsoft 365 و Google Workspace هر دو به شما این امکان را می‌دهند تا از طریق مرورگر به روش‌های مشابه با همکاران‌تان با نشانه‌های بصری همکاری کنید. اگر اسناد خود را در OneDrive ذخیره می‌کنید مایکروسافت به شما این امکان را می‌دهد که در برنامه‌های دسکتاپ با دیگران همکاری کنید. اما Google Workspace این قابلیت را ندارد.

اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ در موبایل

نسخه‌های موبایل برنامه‌های Word ،Excel و PowerPoint به طرز شگفت‌آوری زیبا و قدرتمند هستند. اگر نمی‌خواهید گوشی خود را با برنامه‌های متعدد و مختلف شلوغ کنید می‌توانید یک برنامه ترکیبی آیفون بنام Office را با ویژگی‌های اصلی برنامه‌های جداگانه خریداری کنید. این برنامه‌ها شبیه برنامه‌های بومی تلفن همراه هستند و نه نسخه‌های کوچک‌شده‌ی دسکتاپ. رابط‌های کاربری قابل استفاده‌تری نیز نسبت به برنامه‌های گوگل دارند. همچنین شامل ویژگی‌های خوب دسکتاپ می‌شوند. مانند ظاهر شدن بنر خوش آمدگویی که یادآوری می‌کند آخرین بار چه فایلی را ذخیره کرده‌ایم و در کجاست و توانایی صدور به فرمت‌های مختلف.

مایکروسافت ۳۶۵ در موبایل

نام جدید، عالی مثل همیشه

بدون شک برنامه‌های آفیس مایکروسافت در کاری که انجام می‌دهند همیشه بهترین هستند. اگر می‌خواهید اسناد قابل ویرایش را با شخص دیگری مبادله کنید، اگر اسنادتان در قالب‌های مایکروسافت باشد خیال‌تان راحت خواهد بود. زیرا اطمینان دارید که دیگران می‌توانند بدون مشکل روی آن‌ها کار کنند. تنها مشکلی که در آزمایش‌ها با مجموعه‌ی مایکروسافت وجود دارد، دسترسی آنلاین ناقص در بسیاری از مرورگرها است.

 سال‌هاست که کاربران در دسکتاپ، لپ‌تاپ و تلفن‌های همراه از برنامه‌های آفیس مایکروسافت استفاده می‌کنند و برای انجام کار بر روی اسناد مهم و جدی مجموعه مایکروسافت یک معامله شگفت‌انگیز به حساب می‌آید. برای کاربران و مشاغلی که با رویکرد ویرایش اسناد بصورت ابری راحت‌تر هستند Workspace گوگل یک گزینه‌ی برتر است.