خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

۳ ماه اشتراک رایگان اسپاتیفای پریمیوم برای کاربران جدید

اشتراک رایگان اسپاتیفای

به تازگی اعلام شده است که ۳ ماه اشتراک رایگان اسپاتیفای پریمیوم به کاربران جدید تعلق خواهد گرفت اما پیشنهادی با زمان محدود است و فقط تا تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۲ می توان آن را دریافت کرد.

کمپانی اسپاتیفای تصمیم گرفته است که ۳ ماه اشتراک رایگان پریمیوم را در اختیار کاربران جدید قرار دهد. این سرویس استریم موسیقی سوئدی معمولاً یک ماه فرصت برای امتحان اشتراک پریمیوم به صورت رایگان را در اختیار کاربران قرار می دهد اما به تازگی اشتراک رایگان اسپاتیفای پریمیوم را به مدت سه ماه به کاربران هدیه می دهد تا در کورس آمریکا و بازار جهانی رقابت از اپل موزیک عقب نیفتد. این تصمیم اسپاتفای درست چند ماه پس از تصمیم اپل موزیک برای کاهش دوره آزمایشی رایگان از سه ماه به یک ماه، گرفته شده است. این تغییر برای اپل در اکثر بازارهای مهم مثل آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، ژاپن و… اعمال شد.

اسپاتیفای که در سرتاسر جهان به عنوان بزرگ ترین سرویس استریم موسیقی شناخته می شود، در حوزه سخت افزار هم ورود کرده اما موفق نبوده است. به عنوان مثال، این کمپانی به تازگی خط تولید لوازم جانبی داشبورد به نام Car Thing را پنج ماه پس از معرفی رسمی، متوقف کرد. این دستگاه در ابتدا در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و سپس به صورت اختصای در سال ۲۰۲۱ برای فروش در دسترس خریداران قرار گرفت. در فوریه ۲۰۲۲ فروش عمومی این محصول آغاز شد. اما علی رغم موفقیت ابتدایی در حوزه سخت افزار، این کمپانی هنوز هم به عنوان سرویس اصلی موسیقی شناخته می شود و در رقابت با اپل موزیک، آمازون موزیک، تایدال و… پیروز شده است. طبق گزارش سهام داران اسپاتیفای، این سرویس سرتاسر جهان، بیش از ۴۳۳ میلیون کاربر فعال در ماه دارد که شامل ۱۸۸ میلیون مشترک پولی می باشد و به نسبت ۱۸۲ میلیون کاربر در ۲۰۲۱ افزایش پیدا کرده است.

اسپاتیفای با این که پس از ایجاد محدودیت در روسیه به خاطر جنگ اوکراین بیش از دو میلیون مشترک پولی را از دست داد، توانسته تعدا کل کاربران خود را افزایش دهد. اسپاتفای در میان کمپانی های متعدد حوزه تکنولوژی بود که پس از حمله روسیه به اوکراین، تجارت خود در روسیه را متوقف کردند. برخی از کمپانی های دیگری که روسیه را تحریم کرده اند عبارت اند از اپل، گوگل، آمازون، مایکروسافت، Airbnb، اینتل، آی بی ام، ال جی، نتفلیکس، سامسونگ، اسنپ چت و بسیاری دیگر.

در همین حال، اسپاتیفای به خاطر حمایت دنباله دار از جو روگن به خاطر نظرات حاشیه ساز او در پادکست اش، مورد اعتراض قرار گرفته است. این کمپانی نه تنها برای تحریم نکردن و قطع نکردن همکاری با جو روگن موجب نارضایتی برخی شده است، بلکه موجب شد تا بسیاری از هنرمندان کاتالوگ های خود را به نشانه اعتراض به این پلتفرم، حذف کنند. اما حدوداً یک سال پس از حاشیه های پیرامون این موضوع، این طور به نظر می رسد که اسپاتیفای توانسته از این طوفان خبری جان سالم به در ببرد و ریزش مخاطب زیادی را تجربه نکند.