خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

اعتراض بازیکنان به عدم پشتیبانی کراس پلی فیفا ۲۳

کراس پلی فیفا 23

بازیکنان به تصمیم الکترونیک آرتز در راستای عدم حضور قابلیت کراس پلی در فیفا ۲۳ اعتراض دارند و معتقدند که این ویژگی باید برای محبوب ترین مود این بازی در دسترس باشد. در این مطلب از بخش اخبار گیم وبلاگ انارگیفت، به حواشی پیرامون عدم پشتیبانی از کراس پلی فیفا ۲۳ می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

الکترونیک آرتز تغییرات و پیشرفت های زیادی را برای بازی فیفا ۲۳ در نظر گرفته و یک سری بخش ها که مدت زیاد است نیاز به بهبود دارند را ارتقا داده؛ معرفی قابلیت کراس پلی فیفا ۲۳ بین PC، پلی استیشن ۵، استادیا و ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان خبر بسیار هیجان انگیزی بود که سر و صدای زیادی به پا کرد. طرفداران سال ها است که درخواست اضافه شدن این قابلیت را به بازی فوتبالی محبوب خود داشتند اما علی رغم این خبر هیجان انگیز، به نظر می رسد که الکترونیک آرتز به صورت کامل از این قابلیت پشتیبانی نخواهد کرد. از همه مهم تر، کراس پلی در مود فوق العاده محبوب Pro Clubs فیفا ۲۳ وجود نخواهد داشت.

یک اطلاعیه رسمی از الکترونیک آرتز تایید کرده است که قابلیت کراس پلی برای مود Pro Clubs وجود ندارد و در آینده نزدیک هم برنامه ای برای اضافه کردن آن ندارند. طبق گقته های EA، دلیل این تصمیم، اطمینان حاصل کردن از “نوآوری های باکیفیت در این محصول است”. همچنین بر اساس این اطلاعیه، Pro Clubs به سطحی از پیچیدگی فنی نیاز دارد که در حال حاضر فراهم کردن آن در توان سازندگان نیست.

کراس پلی فیفا 23

پیچیدگی فنی معقول ترین دلیل این تصمیم کمپانی ناشر است. Pro Clubs در فیفا ۲۳ به حداکثر ۲۲ بازیکن اجازه می دهد تا در کنار یکدیگر در مسابقه ای مولتی پلیر شرکت کنند و بین ۲-۱۱ بازیکنان واقعی در هر تیم امکان حضور دارند. متصل کردن ۲۲ بازیکن به یک دیگر در یک پلتفرم اصلا کار ساده ای نیست و حالا اگر به آن، پلتفرم های مختلف و بازیکنان با دستگاه های دیگر را اضافه کنیم، چالش بسیار عظیمی به وجود می آید. در عمل، پلتفرم ها پیچیدگی کمتری نسبت به ۲۲ بازیکن دارند اما EA به تازگی تصمیم به استفاده از کراس پلی گرفته است و اعلام این که به زمان بیشتری نیاز دارند، قابل درک است. البته این مسئله مانع طرفداران نشده است و آن ها نا امیدی و اعتراض خود را به گوش سازندگان رسانده اند. درخواست اضافه شدن کراس پلی به مود Pro Clubs فیفا ۲۳ در تمام شبکه های اجتماعی دیده می شود و استریمر معروف فیفا در یوتیوب، JCC، از بازیکنان خواسته تا اعتراض خود را نشان دهند. این استریمر و سایر چهره های شاخص جامعه فیفا، معتقدند که EA مود FIFA Ultimate Team را در اولویت قرار داده و از تجربه های جذابی مثل مود Pro Clubs صرف نظر کرده است.

کمپانی EA هم اعلام کرد که از بازخورد و انتقادات کاربران باخبر است و به این بازخورد ها توجه می کند. الکترونیک آرتز سپس اعلام کرد که آپدیت های آینده از طریق اکانت رسمی توییتر فیفا اعلام خواهد شد. هیچ تضمینی در این مورد وجود ندارد اما این بهترین خبری است که یک ناشر در مورد کار بر روی پروژه های درخواستی می تواند به کاربران بدهد.

قطعاً با انتشار فیفا ۲۳، شاهد قابلیت کراس پلی برای مود Pro Clubs نخواهیم بود و ممکن است کلاً این بازی از این ویژگی برای مود محبوب خود پشتیبانی نکند. ممکن است که سازندگان این قابلیت را به صورت امتحانی به بازی اضافه کنند و آن را آزمایش کنند. سپس در نسخه های بعدی یا سال های آینده آن را به صورت پیش فرض در این مود قرار دهند. به نظر می رسد که طرفداران هم درست فکر می‌کنند و اولویت های EA با مود Ultimate Team است زیرا سودآوری عظیمی برای این کمپانی دارد.