فروش ویژه گیفت کارت پلی استیشن با قیمت استثنائی

امکان خرید نتفلیکس توسط کمپانی مایکروسافت

خرید نتفلیکس

یکی از تحلیلگران مشهور معتقد است که احتمال خرید نتفلیکس توسط مایکروسافت وجود دارد. ممکن است که پس از پایان کار اکتیویژن بلیزارد، مایکروسافت به دنبال یک سرویس استریم مانند نتفلیکس باشد. در این مطلب از بخش اخبار فیلم وبلاگ انارگیفت، به اخبار پیرامون نتفلیکس و مایکروسافت می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

مایکروسافت در حال حاضر با سرعتی زیاد در حال خرید استودیو های بازیسازی برای پیوستن به استودیو ایکس باکس است. این کار پس از مشکلات با اکتیویژن بلیزارد شروع شد و به دلیل گستردگی پروژه و بازی های این استودیو، مایکروسافت به سرعت برای پیدا کردن جایگزین، اقدام کرد. اما یک تحلیلگر معتقد است که مایکروسافت به دنبال خریدی بزرگ‌ تر هم می باشد. او باور دارد که هنگام توقف کامل اکتیویژن بلیزارد، مایکروسافت امکان خرید سرویس های استریم فیلم و سریال مثل نتفلیکس را هم در نظر خواهد گرفت.

تحلیلگر ارشد کمپانی Needham، لورا مارتین، به تازگی در گفتگو با Yahoo Finance در مورد قرارداد تبلیغاتی اخیر دو کمپانی صحبت کرد و اعلام کرد که این قرارداد به نحوی نشان دهنده توافق پنهان بین مایکروسافت و نتفلیکس است. مارتین توضیح داد که یک همکاری جدید بین این دو کمپانی شکل گرفته که در آن مایکروسافت در سطحی از اشتراک نتفلیکس که از تبلیغات پشتیبانی می کند، ارائه تبلیغات را بر عهده دارد اما همکاری این دو فراتر از این موضوع است. او معتقد است که این شروع یک فرآیند دراز مدت است که به خرید نتفلیکس توسط مایکروسافت منتهی می شود.

دو نکته کلیدی در مصاحبه با مارتین ذکر شد. اولین نکته این است که نتفلیکس در شرایطی مایکروسافت را به عنوان شریک تبلیغاتی انتخاب کرد که مایکروسافت بهترین گزینه برای آن ها نبود. مارتین ادعا کرد که مایکروسافت در زمینه تبلیغات تجاری تجربه کمی دارد و ممکن است در برنامه نتفلیکس برای معرفی اشتراک به همراه تبلیغات خود، اختلال ایجاد کند. در اصل او می گوید که مایکروسافت یک شریکی ضعیف و نامناسب برای برنامه ای مهم و حیاتی است و در نتیجه نتفلیکس اولویت های دیگری هم در انتخاب مایکروسافت داشته است.

خرید نتفلیکس توسط ماکروسافت

دومین نکته ای که مارتین به آن اشاره کرد، این است که مایکروسافت تنها گزینه ای پیش روی نتفلیکس است که توانایی خرید این سرویس استریم را داراست. با این که ارزش سهام نتفلیکس به مقدار قابل توجهی در سال ۲۰۲۲ افت کرده است، هنوز هم جزو با ارزش ترین کمپانی ها می باشد. در همین راستا، مایکروسافت بودجه کافی برای خرید را در اختیار دارد و می تواند تکنولوژی تبلیغاتی لازم برای سرویس جدید نتفلیکس را محیا کند.

طبق گزارش ها، مقدار پولی که مایکروسافت تا انتهای ماه مارس ۲۰۲۲ برای سرمایه گذاری در اختیار دارد، تقریباً ۱۰۵ میلیارد دلار است که می تواند قیمت حدوداً ۱۰۰ میلیارد دلاری نتفلیکس را پوشش دهد. مارتین حدس می زند که نتفلیکس قصد دارد تا مایکروسافت را مجاب به خرید کند. اما سوال اصلی این است که آیا مایکروسافت علاقه ای به خرید این سرویس دارد یا خیر.

بدون شک مایکروسافت به دنبال اضافه کردن کمپانی های کوچک تر به زیر مجموعه خود است و هر ماهی که آن ها پول خود را خرج نکنند، به دلیل تورم از ارزش آن کاسته می شود. خرید استودیو های بازیسازی در صنعتی که روز به روز در حال رشد است، تصمیمی عقلانی است. اما آینده نتفلیکس غیر قابل پیشبینی است و افت قیمت سهام آن می تواند تردیدهای زیادی را به دنبال داشته باشد. همچنین خرید نتفلیکس توسط مایکروسافت می تواند آن ها را مورد اتهام رفتار انحصار طلبی و تحت سلطه در آوردن بازار قرار دهد. با این که همکاری فعلی مایکروسافت و نتفلیکس به دلایل مختلف عجیب است، در آینده مشخص می شود که ایا این همکاری ابعاد گسترده تری دارد یا خیر.