خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

تئوری جدیدی از داستان الدن رینگ: بازی واقعا در مورد قارچ‌هاست!

داستان بازی الدن رینگ

آخرین اخبار دنیای بازی و کنسول حاکی از آن است که به تازگی تئوری جدیدی در رابطه با داستان بازی الدن رینگ منتشر شده است. این تئوری مبتنی بر این است که این بازی ساخت کمپانی FromSoftware  واقعا در مورد قارچ‌هاست!

در بازی Elden Ring، بازیکن در نقش یک مکدر شده (Tarnished) با نیمه خدایان، اومن‌ها، اژدهایان و انواع موجودات عجیب و غریب روبرو خواهد شد. حضور آنها نقش کلیدی در رسیدن شما به جایگاه اِلدن لرد دارد که در واقع بزرگ‌ترین هدف در بازی است. این بازی داستانی حماسی از شکست دادن و سرپیچی از خدایان است تا درست و غلط را در افسانه‌های الدن رینگ سامان دهد.

با این حال، به تازگی یک نظریه در میان طرفداران محبوبیت پیدا کرده است. این تئوری نشان می‌دهد که داستان و افسانه الدن رینگ در واقع بر اساس قارچ‌ها است. با توجه به چرخه مرگ و زوال که در همه بازی‌های قبلی FromSoftware نظیر دارک سولز و سولزبورن دیده می‌شود، به نظر می‌رسد که این نظریه چندان هم غلط نباشد.

نخستین بار یوتیوبر Ziostorm این مسئله را در توییتر مطرح کرد، اگرچه در جاهای دیگر نیز نظریه‌های موافق دیگری نیز وجود دارد. او با ارسال تصویری از قارچی که معمولاً به عنوان انگشتان مرده شناخته می‌شود، عنوان کرد که شباهت زیادی میان آن و Two Fingers و Three Fingers وجود دارد. علاوه بر این، این قارچ خاص معمولاً در نزدیکی انتهای درختان و کنده‌های آسیب‌دیده رشد می‌کند. به عبارت دیگر، این مسئله می‌تواند به نوعی رشد قارچ انگشتان دست و پا را به درخت مشهور بازی یعنی اردتری (Erdtree) ارتباط دهد.

داستان بازی الدن رینگ

بسیاری از کاربران نظریه‌های خود را نیز به پست اصلی این یوتیوبر اضافه کردند. برخی از آن‌ها نشان می‌دهد که درخت اردتری ممکن است یک درخت واقعی نباشد، بلکه یک انگل غول‌پیکر باشد که از مردگان در دخمه‌ها تغذیه می‌کند. هنگامی که بازیکنان ماموریت فیا را کامل می‌کنند، این بخش خاص از زیرزمین با ریشه‌های درختی که می‌تواند یک اردتری مرده و مسن‌تر باشد مصرف می‌شود. کاربر دیگری ادعا کرده است که Malenia Bloom یا Scarlet Aeonia الدن رینگ بسیار شبیه به زنگ درخت سیب (Cedar Apple Rust) است، نوعی سیب که قارچ مصرف می‌کند.

از آنجایی که اردتری قبل از عروج ارادۀ بزرگ وجود داشت، می‌توان گفت که در واقع قارچی است که درخت اردتری اصلی را آلوده کرده و از بین برده و شاخه‌های مختلفی را در اطراف سرزمین میانه ایجاد کرده است و از همین طریق دو انگشت و سه انگشت که در واقع زمانی یک دست بودند نیز بوجود آمدند. پیوند میان آنها به این منجر شد که دو انگشت می‌تواند سرزمین‌های میانه را از حیات تهی کند، و سه انگشت می‌توانند با سوزاندن همه چیز را به پایان برساند.

این تئوری جالب به نظر می‌رسد توانسته است بسیاری از هوادارن را متقاعد سازد. نکات ظریف و بی‌شمار دیگری نیز در سراسر داستان بازی الدن رینگ وجود دارد و با توجه به استفاده عمومی از قارچ در بازی‌های پیشین FromSoft به نظر می‌رسد که بسیار منطقی باشد.

بازی Elden Ring هم اکنون برای کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس در دسترس است.