فروش ویژه گیفت کارت پلی استیشن با قیمت استثنائی

باگ کالاف دیوتی وارزون که ده ها زامبی را در نقشه Fortune’s Keep ظاهر می‌کند

باگ کالاف دیوتی وارزون
باگ کالاف دیوتی وارزون

می‌توان گفت که سیزن چهار Call of Duty: Warzone داغ‌ترین بروزرسانی ‌این بازی در طی مدت انتشار آن بوده است. بخش مهمی از این شهرت، به دلیل گره خوردنش به نقشه‌ی Fortune’s Keep است. در این نقشه‌ی کوچک و سرگرم‌کننده حتی یک تخم مرغ عید پاک مخفی شده که به نظر می‌رسد فرصتی مناسب برای شکست کالاف دیوتی وارزون باشد. در این مقاله به بررسی جدیدترین باگ کالاف دیوتی وارزون که باعث هجوم انبوعی از زامبی‌ها به نقشه می‌شوند، می‌پردازیم.

گیمرها هنگام بازی در Fortune’s Keep می‌توانند چالشی را برای تولید مثل یک نوع زامبی کنترل شده با هوش مصنوعی انجام دهند. با توجه به این‌که طرفداران پلی استیشن پیش از این با بازگشت مردگان در کالاف دیوتی وارزون ناامید شده بودند، به نظر می‌رسد که این تخم مرغ عید پاک همان چیزی است که به آن اشاره شده است. بطور معمول بازیکنان باید ۳ شمع را در قبرستان روشن کنند و در کنار سنگ قبر برای تولید مثل یک زامبی ادای احترام کنند و بعد از آن یک زامبی ظاهر خواهد شد.

با این حال TheMeatMaker یکی از کاربران Reddit و دوستان‌شان تخم مرغ عید پاک را پیدا می‌کنند، اما Fortune’s Keep به سرعت هجوم زامبی‌ها را شروع می‌کند. به هر دلیلی این بازی شکست می‌خورد و زامبی‌های زیادی وارد بازی می‌شوند و می‌بینید که در فضای بازی بازیکنان در حالی که خنده‌کنان می‌دوند انبوهی از ارواح آنها را دنبال می‌کنند. یکی از اعضای گروه خاطرنشان می‌کند که احتمالا سایر بازیکنان در لابی، از دیدن انبوهی از زامبی‌هایی که در حال دویدن هستند و وحشت خواهند کرد. این‌‌ها اظهاراتی‌ست که به سختی می‌توان به آنها استدلال کرد.

باگ کالاف دیوتی وارزون
باگ کالاف دیوتی وارزون

در نهایت بازی به دلیل وجود گروه‌های زامبی و ارواح کرش می شود و کالاف دیوتی وارزون به دلیل حضور تعداد زیاد ارواح نمی‌تواند به درستی از نقشه پشتیبانی کند. در بخش نظرات TheMeatMaker در مورد این باگ جزئیاتی را ارائه می‌دهد و می‌گوید که آنها توانسته‌‌اند این باگ را در مسابقات دیگر برطرف کنند. در عین حالی‌که زامبی‌ها در اطراف آنها غوغا کرده‌اند و وارد درگیری‌های تیمی می‌شوند. با این حال نحوه دقیق برطرف کردن این باگ را به اشتراک نمی‌گذارند. بر اساس ویدئوی منتشر شده‌ای بازیکنانی که دکمه‌ی pay respects را در کنار سنگ قبر اسپم کرده‌اند، می‌تواند کلید موفقیت افرادی باشد که امیدوارند آن را تکرار کنند.

شایان ذکر است که این باگ معمولا کالاف دیوتی وارزون را کرش می‌کند، بنابراین TheMeatMaker مطمئن است که این باگ حتما توسط گروه نرم‌افزاری  کالاف بهبود خواهد یافت. گرچه ممکن است دیدن یک گروه زامبی یاغی به جای یک نفر که در نقشه Fortune’s Keep پرسه می‌زند جالب باشد. اما ارزش آن را ندارد که کل بازی‌تان خراب شود.

بعلاوه اکثر بازیکنان در لابی، دلیل این اتفاق را نمی‌دانند و ممکن است باعث ناامیدی آنها شود. حتی اگر این مشکل برطرف شود، دیدن این کلیپ منتشر شده خیلی سرگرم‌کننده و جالب است.

شاید در رویداد بعدی Haunting کالاف دیوتی وارزون، بار دیگر زامبی‌ها در مقیاس بزرگ‌تر نمایش داده شوند. البته این تنها حدس و گمان است. در حال حاضر تنها راهکار برای طرفدارانی که از رویارویی با ارواح در کالاف دیوتی وارزون ناامید شده‌اند، برای این‌که بازی‌شان کرش نشود، باید مطمئن شوند که تنها یک زامبی را تولید می‌کنند.