خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5: راه خود را از میان لشگر نازی‌ها باز کنید!

آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5

با مطالعه ترفندهای بازی Sniper Elite 5، که جدیدترین نسخه سری بازی های اسنایپر الیت است، می توانید از سلاح های جدید، استایل های مختلف مخفی‌کاری و هدشات های جذاب ایکس-ری با سلاح M1917 Enfield بیشتر لذت ببرید. پیش‌تر در بخش اخبار گیم انارگیفت به نقد و بررسی بازی اسنایپر الیت ۵ پرداختیم اما حالا به آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5 می پردازیم تا بتوانید هرچه بهتر این بازی تک‌تیراندازی جذاب را بازی کنید.

بازی Sniper Elite 5 جدیدترین بازی سری عناوین شوتر-اسناپیر کمپانی Rebellion است که در عین حال بزرگ‌ترین و جالب‌ترینِ آن ها نیز محسوب می شود. به عبارتی، زمانی که می خواهید دشمنان را از پا در آورید، روی چمن های بلند کمپ کنید، اطلاعات سری جنگ جهانی دوم را کشف کنید یا از ساختمانی که در منطقه محاصره‌شده توسط نازی ها قرار دارد آویزان شوید تا بتوانید بهتر نازی ها آلمانی را هدشات کنید، باید به جنبه های مختلفی توجه داشته باشید.  و این که پیشنهاد می کنیم سری به مود جدید این بازی بزنید. مود Invasion در عین حال هم شگفت‌انگیز است و هم ترسناک. در پایین به آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5 می پردازیم تا خودتان را جای کارل فیربورن بگذارید و با نهایت مهارتتان دشمنان را هدشات کنید.

۱. در مواقع مناسب، استایل مخفی‌کاری را با اکشن ترکیب کنید

بسیاری بر این باورند که تنوع زیبایی زندگی است و از آن‌جا که بارها سر لجبازیمان در اسنایپر الیت ۵ اذیت شده‌ایم، بیش از حد با این تصور قدیمی موافقیم. Sniper Elite 5 راه های زیادی برای موقیت (یا شکست) جلوی پای شما می گذارد و شما با باهوش‌ترین و قوی‌ترین هوش مصنوعی این سری طرف هستید، بنابراین انعطاف‌پذیری کلید موفقیت است.

شاید خودتان را استاد مخفی‌کاری بدانید اما بیشتر مواقع باید مراحل را با روش های مختلفی – مثل ترکیب مخفی‌کاری و اکشن پر سر و صدا – به پایان برسانید. اصلاً از ترکیب استایل های متفاوت نترسید و هر طور که می خواهید برنامه بریزید. حتی اگر تمام جوانب را هم در نظر بگیرید، هیچ‌گاه نمی توانید اتفاقات غیرمنتظره را پیش‌بینی کنید. ترکیب استایل بازی به ویژه در مود جدید بازی یعنی Axis Invasion کاربرد دارد؛ در این مود اسنایپری (پلیر) وارد بازی شما می شود و هدفش کشتن شما است!

۲. مخفی بمانید تا پلیر مقابل به سمت شما بیاید

ترفندهای اسنایپر الیت 5
آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5

وقتی دیگر پلیرها به بخش داستانی شما ورود پیدا می کنند، بهتر است از پیش آماده باشید. شاید این ترفند کمی ساده به نظر برسد اما طبق تجربه ما زمانی که پلیر دیگری به حالت Axis Invasion بازی Sniper Elite 5 شما وارد می شود، دشوار می توان راهکارهای قطعی برای غلبه بر او داد. اگرچه برای این که بتوانید احتمال زنده‌ماندن خود را بالا ببرید پیشنهاد می کنیم هروقت احساس کردید که پلیر دیگری به بازی شما آمده است، از جای خود تکان نخورید. اگر پلیر دیگر با مناطق مختلف مرحله شما آشنا باشد، موقعیت شما را در صورت حرکت کردن شناسایی می کند. این را هم بدانید که تنها هدف او شناسایی و کشتن شما است.

افرادی که به بازی شما وارد می شوند، هم‌تیمی های NPCهای بازی اند، بنابراین بهترین کار این است که جایی دور از تیراندازی و اکشن مرحله را برای مخفی‌شدن انتخاب کنید. حتماً حواستان باشد که اجساد NPCهای مرده را نیز پنهان کنید تا پلیر مقابل را از خود دور کنید. همچنین در کنار کیوسک های تلفن تله بگذارید تا وقتی پلیر می خواهد از موقعیت شما باخبر شود به هوا پرتاب شود. به علاوه این که همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، همیشه آماده تغییر یا ترکیب استراتژی خود با استراتژی دیگر باشد.

۳. از محیط اطراف خود به نفع خود استفاده کنید

Sniper Elite 5 بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین نقشه این سری را دارد و در مقایسه با دیگر بازی های این عنوان، شما می توانید به هر روشی که بخواهید در نقشه به این‌طرف و آن‌طرف بروید. بنابراین از این نقشه به نفع خود استفاده کنید! در عمل، شاید تصور کنید که این قابلیت فقط به کشتن دشمنان از پشت سنگر Cover محدود می شود. اما شما می توانید به چراغ نورانی روی برجک شلیک کنید؛ در میان علف های بلند مقر نازی ها سینه‌خیز بروید و کسی متوجه حضورتان نشود؛از سنگرهای نازی ها بر ضد خئدشان استفاده کنید تا پنهان بمانید؛ و یا با استفاده از لوله ناودان یا جعبه های نوشیدنی از دیواری بالا بروید.

۴. با استفاده از تله ها و دیگر اشیا حواس دشمنان را پرت کنید

مثل دیگر بازی های مخفی‌کاری، پرت کردن حواس دشمنانی که به حضور شما شک کرده‌اند نه تنها جزیی از بازی است بلکه می تواند در بسیار از اوقات سرگرم‌کننده و جالب باشد. استفاده از این تاکتیک به ویژه زمانی کاربردی‌ است که قصد دارید حواس گشت سربازان نازی ها را پرت کنید. استفاده از چنین راهکارهایی نیازمند خلاقیت و تصمیم‌گیری در لحظه است.

کارل فیربورن، نقش اصلی بازی، به طور پیش‌فرض بلد است سوت بزند(!) و با این مهارت او می توانید دشمنان را به سمت خود بکشانید. بطری ها نیز همین کارکرد را دارند و شما می توانید آن ها را به سمت دیگری پرت کنید. مولوتفی هم در بازی وجود دارد که در واقع بطری‌ای پر از ترقه و باروت است و می توانید با آتش‌زدن و پرت‌ کردن آن حواس دشمنان را با صدایی که ایجاد می کند پرت کنید. اگر قصد دارید بلافاصله از شر دشمنان راحت شوید می توانید از مین های معمولی، TNT و مین های Schu استفاده کنید که همگی به زمانی برای انفجار نیاز دارند. از تمام اشیا پیرامونتان – مثل ماسک صدا، که می توانید از آن برای پرت کردن حواس دشمن یا کاهش صدای گلوله های پر سر و صدا استفاده کنید – بهره‌مند شوید و دشمنان را به انتهای مسیر مرگبار هدایت کنید.

۵. در شرایط مناسب از گلوله های بی سر و صدا استفاده کنید

آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5

این ترفند بسیار ساده است اما اگر از صداخفه‌کن یا گلوله های بی سر و صدا استفاده کنید، می توانید تفاوت بین مرگ و زندگی را دریابید! همیشه قبل از شروع مرحله – به ویژه مراحل پایانی بازی – به ترکیب اسلحه دقت کنید چرا که گاهی اوقات می توانید گلوله را با چیزی ترکیب کنید یا به کلی نوع آن را تغییر دهید. به علاوه از سلاح ها در شرایط مختلف هوشمندانه استفاده کنید. بعضی اوقات برایمان پیش می آید که در تیراندازی های نزدیک اسنایپرمان را بیرون می کشیم در صورتی که تپانچه با مسلسل با صداخفه‌کن قطعاً گزینه‌ی بسیار بهتری است. با این حال، چیزی که باز هم آشکار است این است که شلیک با اسنایپر در محیط های بسته صدای بیشتری در مقایسه با محیط های باز ایجاد می کند (از یک زخم‌خورده این سخنان را می خوانید!) بنابراین همیشه یادتان باشد که ابزار مناسب را برای شرایط مختلف استفاده کنید.

۶. اجساد دشمنان را پنهان کنید تا زنگ خطر به صدا در نیاید

آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5
آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5

این هم یکی دیگر از ترفندهای ساده و آشکار است اما اگر جسدی را روی زمین بگذارید و آن را پنهان نکنید، نازی ها آن را پیدا می کنند و زنگ خطر را به صدا در می آورند. همان‌طور که انتظار می رود، اگر دوستان نازی ها را بکشید – یا زمانی که شلیک می کنید، کله‌ای سربازی را به هوا پرتاب کنید – دشمنان از حضور شما باخبر می شوند، بنابراین همیشه سعی کنید جسد هدف خود را پنهان کنید. بعد از این که آدم بده‌ای را کشتید(!) جسدش را روی دوشتان بیندازید و او را به محل مخفی‌ای ببرید تا دیگر NPCها آن را نبینند. اگر هم حوصله نداشتید می توانید جسد او را به محلی پرت کنید. علوفه بلند روی تپه ها و رودخانه ها نسبتا عمیق مکان های مناسبی برای دفن اجساد هستند اما اگر هم اجساد را جایی پنهان کنید که دشمنان از آن‌جا عبور نکنند، مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. قبل از این که این کارها را انجام دهید، تمام اجساد را برای جمع‌آوری مهمات، کیت سلامت و آیتم های کلیدی Loot کنید. همیشه ممکن است Loot خاصی پیدا کنید.

۷. از پیش طرح فرار خود را در ذهن داشته باشید

بهتر است این ترفند را با ترفند شماره ۱ و ۳ این لیست ترکیب کنید چرا که باید همیشه و در همه‌ی مواقع آن را به یاد داشته باشید. نقشه های Sniper Elite 5 بزرگ‌ترین نقشه های این سری اند. به عبارتی همیشه چندین راه برای رسیدن به هدف در هر نقشه وجود دارد.معمولاً می توان دشمنان کمپی را از چند زاویه مختلف هدشات کرد، بنابراین قبل از این که به دل دشمنان بروید، بهتر است ابتدا نقشه فرار خود را در ذهن داشته باشید تا اگر شرایط طبق محاسبات شما جلو نرفت، بتوانید به راحتی از مهلکه فرار کنید. برای مثال، بعد از این که یکی از اطلاعات فوق‌ سری نازی ها را در خانه‌ای شناسایی و پیدا کردیم چندین بار سعی کردیم از در جلویی خارج شوید و هربار آلمانی ها ما را به گلوله بستند. در عوض اما سعی کردیم به اتاق زیرشیروانی خانه برویم و از آن‌جا از طریق لوله ناودان به پایین بیایم و از سمت باغ خانه فرار کنیم.

۸. به دنبال آیتم ها، منابع و اطلاعات مختلف در بازی باشید

آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5
آموزش ترفندهای بازی Sniper Elite 5

حالا که Sniper Elite 5 بزرگ‌ترین نقشه را داریم، گوشه و کنارهای بیشتری برای کشف کردن پیش روی خود داریم. در Sniper Elite 5 زدن به جده خاکی روش بسیاری خوبی برای جمع‌آوری آیتم های مختلف برای بازکردن تروفی و پاداش های پایان مرحله، اطلاعات برای ماموریت های فرعی و از همه مهم‌تر، مهمات و کیت های سلامت برای زنده ماندن در نقشه است. روش جدیدی که Sniper Elite 5 در پیش گرفته به این معنا است که میدان های نبرد توفانی و گرم و خشک نه تنها ظاهر جذابی دارند، بلکه می توان به عمق ان ها نفوذ  و آیتم های مختلف را جمع‌آوری کرد.

۹. میانبرها را کشف کنید تا راحت‌تر به هدف برسید

پاداش هایی که برای گشت و گذار در بازی می گیرید صرفاً به آیتم ها و مهمات محدود نمی شود. با این که همیشه ماموریت ها را از نقطه‌ای خاص روی نقشه شروع می کنید، هر نقشه یکی دو نقطه آغاز دیگر هم دارد که می توانید با گشت و گذار در نقشه آن ها را پیدا کنید. این ها همیشه شما را به هدف نزدیک‌تر می کنند؛ به این معنا که اگر ماموریت مرحله‌ای برای شما بیش از حد دشوار بود، کافی است منطقه‌ی جدیدی را کشف کنید. در این منطقه می توانید از نو مرحله را با مهمات و تجهیزات کامل، و همچنین دشمنان کمتری در اطرافتان شروع کنید. برای مثال، در مرحله‌ای اگر از میانبر استفاده کنید، دیگر لازم نیست از منطقه‌ای گسترده با لشگری از دشمنان به علاوه هزاران تک‌تیرانداز عبور کنید. البته باید ابتدا این نقطه آغاز را خودتان کشف کنید. اگرچه با کشف مکان جدید و شروع دوباره مرحله، کارتان بسیار راحت‌تر می شود.

۱۰. به بازی پلیرهای دیگر وارد شوید تا مراحل را بدون مزاحمت دشمنان تجربه کنید

یکی از مزیت های برجسته Sniper Elite 5 مود Axis Invasion است که پلیرها می توانند با آن وارد بازی تک‌نفره یا دونفره پلیر دیگری شوند و به سراغ ریختن خون پلیر(های) دیگر بروند. همان‌طور که در بالا گفتیم، دفاع در مقابل این افراد کار نسبتاً دشواری است اما اگر در نقش سرباز آلمانی یا اسنایپر یاگر Jager وارد بازی پلیر دیگر شوید، از بازی لذت دوچندان خواهید برد. اگر در تیم مقابل بازی کنید، NPCها شما را تنها می گذارند اما در عوض کار برای شما ساده‌تر می شود. در نقش مهاجم زمان کافی صرف آشنایی با نقاط مختلف نقشه صرف کنید؛ اگر هم وارد مرلحه‌ای شدید که هنوز در بخش داستانی به آن نرسیده بودید، تمام سطوح و زوایای پنهان نقشه را کشف کنید و به‌خاطر بسپرید. از طرف دیگر، اگر تا وارد مرحله‌ای شدید که تا به حال آن را بازی‌ کرده بودید، از علم خود به نقشه استفاده کنید و با بهره‌مندی از تجربیات گذشته خود حریف را شناسایی و او را از پا در آورید.

نظر شما راجع به بازی اسنایپر الیت ۵ چیست؟ آیا تصور می کنید این بازی از نظر مخفی‌کاری از هیتمن ۳ بهتر است یا خیر؟ خوشحال می شویم اگر نظر خود را در بخش کامنت های این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.