خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

نقد و بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands: ماجراجویی خنده‌دار با طعم گلوله!

بررسی بازی Tiny Tina's Wonderlands
بررسی بازی Tiny Tina's Wonderlands

در این مطلب از بخش اخبار گیم وبلاگ انارگیفت، به بررسی نقاط قوت و ضعف بازی جدید Tiny Tina’s Wonderlands می پردازیم تا ببنیم آیا این اثر مولتی پلیر ارزش تجربه کردن دارد یا خیر. تا انتها با ما همراه باشید.

بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands در یک نگاه

تاریخ انتشار: ۲۵ مارس ۲۰۲۲

پلتفورم: کامپیوتر، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس

سازنده: Borderlands

ناشر: ۲K Games

سبک: نقش آفرینی – اکشن- فانتزی – ماجراجویی

نقاط قوت: صداپیشگان ماهر و بامزه – لطیفه های مناسب – مکانیزم تیراندازی خوب

نقطه ضعف: تکراری شدن برخی از قسمت های بازی

بررسی دقیق بازی Tiny Tina’s Wonderlands

برای این که تصویر کلی‌ای در مورد گیم‌پلی بازی Tiny Tina’s Wonderlands داشته باشید، باید به شما بگوییم که در این بازی یک سلاح جادویی دارید که از یک کوسه با دست و پا، اعداد را شلیک می کند و در همان حین کمدین های مشهور هالیوودی، ویل آرنت و اندی سمبرگ، با یکدیگر جر و بحث می کنند! البته در ادامه بازی صداپیشگان که شامل اشلی بورچ در نقش Tina و واندا اسکایز در نقش رباتی به نام Frette نیز می شوند، به شما دلیل این که کوسه های جهان بازی پا دارند را توضیح می دهند که بدون شک تمام بازیکنان را وادار به خندیدن می کند! در نتیجه تیم صداپیشگان مهم‌ترین دلیل موفقیت Tiny Tina’s Wonderlands است و تا انتهای بازی با خلق گفتگو های عجیب و موقعیت های بامزه، شما را سرگرم می کند. Tiny Tina’s Wonderlands یک بازی ویدئویی از خانواده سری بازی های Borderlands است که در خود بازی تخته‌ای و محبوب Dungeons and Dragons را جای داده است و بدون شک تجربه‌ای به یادماندنی برای بازیکنان خواهد بود.

بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands

از همان لحظه‌ای که ماجراجویی خود را از بخش Glade of Helpful Tutorials شروع می کنید، متوجه می شوید که با اثری مواجه هستید که به خوبی از این که یک بازی ویدئویی در دل بازی‌ تخته‌ای است کاملا باخبر است و تمام توان خود را به کار گرفته است تا بالاترین لذتی که از یک بازی ویدئویی انتظار دارید را برای شما به ارمغان بیاورد. حتی یکی از شخصیت های بازی می داند که شخصیت خیالی و ویدئویی می باشد. این ویژگی جذاب Tiny Tina’s Wonderlands موجب شده است که در بسیاری از مواقع بی‌خیال اکشن شوید و به پای صحبت های Tina و دوستانش در مورد زندگی های واقعی‌شان هنگامی که در حال انجام بازی فکری هستند، بنشینید و از آن لذت ببرید. هنگامی که به باس فایت می رسید، همانند بازی تخته ای Dungeons and Dragons یک مهره بر روی میز قرار می گیرد و در اصل این دشمن ویژه را به شما معرفی می کند.

شخصیت ها هنگامی که در حال بازی کردن هستید، در مورد قوانین، موقعیت های مکانی و دیگر موارد بازی با یکدیگر بحث می کنند و به همین دلیل جهان بازی در اطراف شما دائماً در حال تغییر است. به عنوان مثال در یکی از بخش های بازی، اختلاف نظر در مورد میزان تراکم درختان جنگل باعث ناپدید شدن درختان و قرار گرفتن قارچ های غول پیکر به جای درختان می شود! همین موقعیت ها و بحث صداپیشگان با یکدیگر که نقش بازیکنان اصلی بازی تخته‌ای را دارند و می خواهند قوانین را به نفع خود تغییر دهند، یکی از برجسته‌ترین ویژگی های Tiny Tina’s Wonderlands محسوب می شود. حتی زمانی که به سادگی شرایط بازی را نظاره می کنند و یا در بحبوحه نبرد با همدیگر کلنجار می روند، داستان شخصیت ها بسیار خنده‌دار بوده و سرعت رد و بدل شدن دیالوگ ها و ضرباهنگ مناسب آن هم به بازی جان بخشیده است. البتهیک نکته ناراحت‌کننده‌ای هم در باطن بازی وجود دارد و معلوم می شود که Tiny Tina در حقیقت بسیار تنهاست و این بازی را انجام می دهد تا دوستی برای خود پیدا کند. بسیاری از گفتگوها نیز ریشه در همین مسئله دارد و او به دنبال این است که دیگران از این بازی خوش‌شان بیاید و آن را ترک نکنند تا او دوباره تنها نشود.

این مساله به هیچ وجه خنده‌دار نیست و باعث برقراری تعادل در بازی شده و دیگر شاهد گیم پلی و داستان سرتاسر مضحک و خنده‌دار نیستیم. اما برخی از بازیکنان بازی خطی‌تر را به این عنوان جهان باز ترجیح می دهند زیرا موقعیت های خنده‌دار از پیش تعیین شده Tiny Tina’s Wonderlandsبسیار جذاب است و از سایر بخش ها طرفداران بیشتری دارد. همانند سری بازی های Borderlands، این بازی هم عنوانی شوتر با امکان گشت و گذار در جهان است اما یک سری تفاوت ها در نحوه پیاده‌سازی ایده کلی میان این دو وجود دارد. شما در قالب نسخه‌ای بامزه از شخصیت اصلی به نقشه می روید و به مناطق مختلف سر می زنید و گیم پلی تیراندازی جذاب آن را تجربه می کنید.

بررسی بازی Tiny Tina's Wonderlands
بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands

اما یکی از نکات تقریباً منفی بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands، تکراری شدن مکانیزم های مبارزه و گیم پلی آن است و اگر کمی ساختار پیچیده‌تر و گسترده‌تری برای بازی در نظر گرفته می شد، بازیکنان لحظات متنوع و غافلگیر‌کننده بیشتری را تجربه می کردند. هسته مرکزی بازی چرخه‌ای نه چندان طویل است که کاملاً از شلیک به صورت دشمنان شکل گرفته و تا انتها به همین شکل ادامه دارد. فعالیت های فرعی بازی هم پس از مدتی تکراری می شوند و نباید انتظار تنوع واقعی داشته باشید و فقط برخی از جزییات تغییر می کند. مراحل داستانی هم در کل شامل ورود به یک منطقه جدید و شلیک به هر چیزی که آن‌جا وجود دارد، می باشد. ماموریت های جانبی هم شامل ورود به یک منطقه جدید و شلیک به هر چیزی که به چشم می خورد است؛ در بقیه بخش های بازی هم می توانید حدس بزنید که اوضاع از چه قرار است!

البته تکراری شدن بدین معنی است که شما سرگرم نخواهید شد و اوقات مفرحی نخواهید داشت، بلکه به این معنی است که اگر می خواهید بین ۲۰ تا ۴۰ ساعت گیم پلی بازی Tiny Tina’s Wonderlands را پشت سر بگذارید، ساختار و اتفاقات ابتدا، اواسط و انتهای بازی با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و باید برای این مسئله آماده باشید؛ اما به جرئت می توانیم بگوییم که سرازیر کردن سیلی از گلوله به سوی دشمنان و استفاده از قدرت های ویژه همیشه لذت‌بخش است!

خرید گیفت کارت پلی استیشن PlayStation – کلیک کنید
نحوه استفاده از (ردیم) گیفت کارت پلی استیشن – کلیک کنید

همان‌طور که گفتیم سیستم تیراندازی و شلیک Tiny Tina’s Wonderlands بسیار جالب است و هر چه قدر تکراری بودن ماموریت ها خاطر بازیکنان را آزرده کند، پیدا کردن و امتحان سلاح های مختلف علیه دشمنان نگون‌بخت، جذاب است. تفنگ ها هم عالی هستند و فکر می کنید که سلاح مورد علاقه خود را پیدا کرده اید اما زمانی که به یک تفنگ جدید می رسید، بدون هیچ تردیدی تفنگ فعلی خود را کنار می گذارید و با سلاح جدید و مرگبار خود پای به میدان نبرد می گذارید. تا انتهای بازی معمولا هر گیمری گلچینی از سلاح های مورد علاقه خود پیدا کرده است. سلاح هایی مثل یک کراس‌بو در بازی پیدا می کنید که گلوله های انفجاری شلیک می کند اما این گلوله ها زمانی منفجر می شوند که خشاب به صورت کامل خالی شده باشد و یا یک نوع تفنگ خون آشامی که با شلیک، سلامت دشمنان را کاهش و آن را به سلامت شما می افزاید!

بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands

همه این ها به کنار، کلاس ها و قابلیت های مختلفی نیز وجود دارند که در اختیار شما قرار می گیرند. شما می توانید یک شخصیت جادویی را انتخاب نمایید که می تواند صخره های آتشین از آسمان بر زمین پرتاب کند و یا گلوله هایی آتشین به سوی دشمن شلیک کند. شما همچنین می توانید آپشن دوم کلاس ها را هم آنلاک کنید که به شما اجازه می دهد تا یک رفیق قارچی در کنار خود داشته باشید که به دشمنان به جای شما حمله‌ور می شود! قابلیت ها و آپگریدهای جالبی نیز وجود دارند که باعث می شوند گیم‌پلی از حالت تکراری بودن خارج شود و شما بتوانید با ضربات و حملاتی جدید، دشمنان را از پای درآورید. همین ویژگی موجب شده است که ده ها ساعت گیم پلی ارزش بازی کردن را داشته باشد و به امری بیهوده تبدیل نشود.

بازیکنان در حالت عادی می توانند بخش داستانی Tiny Tina’s Wonderlands را در حدوداً ۲۵-۳۰ ساعت تکمیل کنند و این در حالتی است که برخی ماموریت های جانبی و چالش های بازی را هم انجام دهید و تمام تمرکز را بر روی اتمام بخش کمپین نگذارید. اما با وجود این باز هم بخش های زیادی باقی می ماند که می توانید تکمیل کنید. به غیر از ماموریت های جانبی، یک مود مخصوص برای چالش ها به نام Chaos Chamber نیز وجود دارد که می توانید سطح دشواری را برای دریافت جایزه و غنائم بیشتر، زیاد کنید. قطعاً حالت co-op و بازی با دوستان، جذابیت بیشتری به Tiny Tina’s Wonderlands می بخشد.

بررسی بازی Tiny Tina's Wonderlands
بررسی بازی Tiny Tina’s Wonderlands

سخن پایانی

با این که گیم‌پلی اکشن بازی Tiny Tina’s Wonderlands بسیار خوب است، به تدریج تکراری می شود اما با حضور صداپیشگان ماهر و بانمک که همه از کمدین های سرشناس هالیوود اند، حتی مضحک‌ترین جملات و موقعیت ها هم برای بازیکن دلنشین است. موضوع برخی ماموریت ها شاید بیش از حد بچگانه به نظر برسد اما زمانی که به آن وارد شوید، بدون شک شما را سرگرم خواهد کرد و این “سرگرم شدن” اصلی‌ترین چیزی است که ما در بازی های ویدئویی به دنبال آن هستیم. از نظر شوخ طبعی هم Tiny Tina’s Wonderlands عملکرد مناسبی تا انتها دارد و شوخی های آن متناسب با اتمسفر داستان طراحی شده اند. دشمنان جالبی هم در برابر قهرمان داستان ما قرار می گیرند از جمله کوسه هایی که روی دو پا راه می روند، قارچ هایی که دندان های برنده و گوبلین هایی که رنگ سبز دارند، و بسیاری کاراکتر های عجیب و غریب دیگر. جهان بازی هم بسیار زیباست و از گرافیک مناسبی برخوردار است و مناظر چشم‌نواز متعددی در آن به چشم می خورد. اگر وارد جهان بازی Elden Ring شده اید و از میزان دشواری و سیاه بودن آن خسته شده اید، Tiny Tina’s Wonderlands دقیقاً می تواند اوقات شاد و رنگارنگی را برای شما به ارمغان آورد تا حس و حال‌تان عوض شود.