فروش ویژه گیفت کارت پلی استیشن با قیمت استثنائی

نحوه فعال‌ سازی تنظیمات ۱۲۰ فریم برای بازی های PS5

نحوه فعال‌ سازی نرخ نوسازی 120 هرتز در PS5
نحوه فعال‌ سازی نرخ نوسازی 120 هرتز در PS5

یکی از هیجان انگیزترین تجربه‌هایی که کنسول پلی استیشن ۵ به شما می‌دهد توانایی اجرای بازی با نرخ ۱۲۰ فریم و رزولیشن ۴K است. همه‌ی بازی‌ها از این افزایش نرخ نوسازی پشتیبانی نمی‌کنند اما اکثر بازی های مطرح و پر طرفدار از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. پس در ادامه‌ی این مطلب از اخبار گیم انارگیفت با ما همراه باشید تا شما را با نحوه فعال‌ سازی نرخ ۱۲۰ هرتز در PS5 آشنا کنیم.

نحوه فعال‌ سازی نرخ ۱۲۰ فریم در PS5

روش کار بسیار ساده است و آن را شرح می‌دهیم. در ابتدا به تلویزیونی نیاز دارید که بتواند نرخ ۱۲۰ هرتز را پشتیبانی کند و همچنین کابل HDMI 2.1 برای اتصال داشته باشد. سونی اعلام می‌کند که تلویزیون‌های ۱۲۰ هرتز ۴K هنوز وارد بازار نشده‌اند اما اگر خوش شانس بوده و یکی از این تلویزیون‌ها و یک دستگاه PS5 داشته باشید می‌توانید از تجربه‌ی بازی‌های روان‌تر نسل بعدی لذت ببرید.

به گفته‌ی سونی در ادامه آن‌چه شما برای بازی در نرخ ۱۲۰ فریم باید انجام دهید را آورده‌ایم:

۱-به سربرگ Settings در کنسول PS5 خود بروید؛

۲- سپس به PS Screen and Video بروید؛

۳-در آن‌جا گزینه‌ی Enable 120Hz Output را فعال‌ کنید؛

نحوه فعال‌ سازی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز در PS5

در ادامه شاید لازم باشد تا به صفحه‌ی Save Data and Game/App و بعد از آن Game Presets بروید و سپس Performance mode را انتخاب کنید تا به Frame Rate بالاتر دسترسی داشته باشید. برخی از بازی‌‌هایی که از نرخ ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند دارای صفحات تنظیمات درون برنامه‌ای هستند که به شما امکان می‌دهد که آن‌ را فعال یا غیرفعال کنید. در حالی که قابلیت ۱۲۰ فریم برخی بازی های دیگر را تنها می توان از روی تنظیمات سیستم فعال کرد.

نحوه فعال‌ سازی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز در PS5

مجددا همه‌ی این‌ها در صورتی امکان پذیر است تلویزیون یا مانیتور شما قادر به پشتیبانی از نرخ ۱۲۰ هرتز باشد. بنابراین باید قبل از شروع کار آن‌را بررسی کنید.

بازی‌هایی که از ۱۲۰ فریم پشتیبانی می‌کنند

برخی از بازی‌هایی که از فریم ریت ۱۲۰هرتز پشتیبانی می‌کنند عبارت اند از کالاف دیوتی کلد وار، کالاف دیوتی وارزون، بردرلندز ۳، دوم اترنال، رینبو ۶ سیج ، دستینی ۲ و فورتنایت.

به خاطر داشته باشید که در بسیاری از این بازی‌ها میزان فریم بیشتر به منزله‌ی قیمت بیشتر و وضوح تصویر و کیفیت کلی بصری است.

میزان فریم بیشتر تجربه‌ی بازی روان‌تر و با تاخیر کمتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور خلاصه ممکن است بازی با نرخ فریم بالاتر احساس بهتری به شما بدهد. ایکس باکس سری ایکس نیز از میزان فریم ۱۲۰Hz پشتیبانی می‌کند.