خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

کنسول PS5 سونی در مقایسه با کنسول ایکس باکس سری ایکس مایکروسافت، فروش بهتری داشته است!

ایکس باکس سری ایکس

میان دو شرکت تولید کننده‌ی بزرگ کنسول بازی PS5 و ایکس باکس سری ایکس بر سر فروش بیشتر برای ایام تعطیلات کریسمس رقابت سنگینی وجود دارد. این دو شرکت تعداد زیادی از کنسول‌هایشان را به بازار ارائه داده‌اند؛ اگرچه به نظر می‌رسد که هنوز تعداد کافی از آن‌ها برای فروش تا پایان سال موجود نیست.

مایکروسافت همچنین یک کنسول دیگر به نام Xbox Series S به قیمت ۳۰۰ دلار (۲۵۰ پوند، ۴۹۹ دلار استرالیا) که قابلیت جایگزینی Xbox Series X را دارد ارائه داد که یک نسخه‌ی کوچک از سری X ایکس باکس است که برای گیم پلی ۱۴۴۰p و نه ۴K طراحی شده است.
کنسول PS5 به همراه دو برچسب ۵۰۰ دلاری (۴۵۰ پوند، ۷۵۰ دلار استرالیا) و ۴۰۰ دلاری (۳۶۰ پوند، ۶۰۰ دلار استرالیا) فروخته می‌شود که نوع ۴۰۰ دلاری آن بدون درایو نوری است و همچنین به نظر می‌رسد از میان دو مدل ارائه شده، انتخاب بهتری است.

مشاهده و خرید گیفت کارت پلی استیشن – کلیک کنید

علی رغم تلاش‌های مایکروسافت، ایکس باکس سری ایکس و سری S تقریباً بلافاصله پس از شروع پیش خرید، با کمبود مواجه شدند.

مقایسه فروش کنسول PS5 و کنسول ایکس باکس سری ایکس در فرانسه

در حالی که تقریباً یک ماه از ارائه‌ی هر دو کنسول جدید شرکت‌های سونی و مایکروسافت به بازار گذشته است، حال تفاوت در میزان فروش آن‌ها در فرانسه به وضوح مشخص است. با وجود بیماری همه گیر کووید ۱۹، هر دو شرکت موفق شدند دستگاه‌های خود را به بازار عرضه کنند و این کنسول PS5 است که مجموعاً در مناطق مختلف در فروش رکورد زده است. در اینجا آماری از فروش آن‌ها در فرانسه را برای شما آورده‌ایم.

طبق آماری که توسط Ludostrie گزارش شده است، کنسول جدید سونی بیشتر از ۱۰۷,۰۰۰ دستگاه در فرانسه فروخته است که این خود بیشترین سطح از فروش کنسول بازی در طول تاریخ فرانسه است که توانسته است حتی رکورد گذشته‌ی کنسول نینتندو سوییچ با تعداد فروش ۱۰۵,۰۰۰ را بشکند و همچنین از میزان فروش کنسول قبلی سونی یعنی PS4 نیز که ۹۰,۰۰۰ بود عبور کرده است.

تاثیر کووید ۱۹ بر تعداد فروش کنسول‌های نسل نهم

این در حالی است که مایکروسافت کمی بیشتر از ۳۷,۰۰۰ مورد را در منطقه به فروش رسانده است که نسبت به کنسول Xbox One که حدود ۵۰,۰۰۰ فروش داشت، کمی کمتر است. این نسبت و روند دقیقاً مطابق با یک کشور اروپایی دیگر یعنی اسپانیا است که کنسول شرکت سونی را در رده‌ی اول فروش و کنسول شرکت مایکروسافت را در رده‌ی دوم فروش تقسیم بندی کرده است.

مشاهده و خرید اشتراک گلد Xbox Live – کلیک کنید

می‌دانیم که برند PlayStation معمولا در گذشته و همیشه در سرتاسر اروپا قوی‌تر عمل کرده است، بنابراین دیدن آن در رده‌ی اول فروش و رتبه‌ی بهتر از مایکروسافت زیاد تعجب آور نیست و این را نیز باید بدانیم که هر دو سیستم در سال جاری بیشتر از حد معمول سهام و عرضه داشتند و اگر این یک سال عادی و بدون ویروس بود که خانه نشینی‌ها نیز کمتر می‌شد، طبیعتاً این تعداد فروش بسیار متفاوت‌تر می‌بود؛ اگرچه به نظر می‌رسد کلا نسبت فروش دو کنسول به همدیگر زیاد تغییری نمی‌کرد.