خرید گیفت کارت بازی و اشتراک سایت‌های کاربردی با بهترین قیمت

در وصف دیوید پروس بازیگر نقش اصلی «دارث ویدر» در فیلم جنگ که در سن ۸۵ سالگی درگذشت

دیوید پروس

مدیر برنامه‌های او در روز یکشنبه اعلام کرد که دیوید پروس ، بازیگر بریتانیایی که در قسمت اصلی فیلم سه گانه‌ی “جنگ ستارگان” نقش دارث ویدر را بازی می‌کرد، در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

به گفته‌ی مدیر برنامه‌های دیوید پروس، یعنی توماس بوینگتون، او پس از یک دوره‌ی کوتاه بیماری درگذشت. شبکه‌ی CNN در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که Prowse بخاطر بیماری سرطان پروستات تحت درمان است.

مشاهده و خرید گیفت کارت نتفلیکس – کلیک کنید

مدیر برنامه‌ی این بازیگر سرشناس روز یکشنبه در توئیتر خود گفت:

ضمن ابراز تاسف و ناراحتی شدید برای ما و میلیون‌ها طرفدار در سراسر جهان، اعلام می‌کنیم بازیگر محبوبمان یعنی DAVE PROWSE M.B.E در سن ۸۵ سالگی درگذشت.


توماس بوینگتون، مدیر برنامه‌های سابق وی، در بیانیه‌ای به بی بی سی گفت:

David Prowse به خاطر بازی در نقش‌های زیادی که در قالب هیوالاها و موجودات قدرتمند داشت، بسیار مشهور بود.

او در زندگی ما و طرفدارانش یک قهرمان بود.

نقش‌های David Prowse

او برای بازی در نقش Darth Vader کت و شلوار مشکی و کلاه ایمنی به سر داشت، اما صدای این شخصیت را بازیگر James Earl Jones اجرا می‌کرد و این بخاطر این بود که لهجه‌ی انگلیسی Prowse برای این شخصیت فیلم نامناسب بود.

دیوید پروس

در یکی از فیلم‌هایش نقش او به عنوان “Green Cross Code Man” در یک کمپین انگلیسی به نام road safety بود که خود دیو پروس گفت که بیشتر از همه‌ی نقش‌هایش به آن افتخار می‌کند. وی برای این نقش، نشان MBE (عضوی از عالی‌ترین نظام امپراتوری انگلیس) را در سال ۲۰۰۰ دریافت کرد.

دیو پروس در نقش خود به عنوان Green Cross Code، با دانش آموزان مدرسه ی ابتدایی Lambeth Johanna در لندن

مارک همیل بازیگر آمریکایی که در نقش پسر دارث ویدر به اسم لوک اسکای واکر، در کنار پروس بازی می‌کرد، روز یکشنبه در توییتی تسلیت گفت.

توییت او به شرح زیر است:

از شنیدن خبر درگذشت دیوید پروس بسیار غمگین هستم. او بسیار دلسوز و حتی مهربان‌تر از دارث ویدر بود.

او به عنوان یک بازیگر، شوهر، پدر، عضوی با نشان امپراتوری انگلیس، دارای ۳ نشان قهرمانی وزنه برداری انگلیس و نماد ایمنی Green Cross Code Man شناخته می‌شد. پروس هوادارانش را همانطور که آن‌ها او را دوست داشتند دوست داشت.

زندگی‌نامه‌ی دیوید پروس

پروس در یک خانواده از طبقه‌ی کارگر متولد شد و در یک ملک شورایی در Southmead مستقر در جنوب غربی انگلیس بزرگ شد. وی برای حضور در مدرسه‌ی Bristol Grammar بورسیه گرفت. او علاقه‌ی زیادی به بدنسازی داشت و در دهه‌ی ۱۹۶۰ چندین بار قهرمان وزنه برداری انگلیس شد. طبق گزارشات وب سایت IMDb، او در سال‌های ورزشی و وزنه برداری، با بازیگران معروفی همچون «آرنولد شوارتزنگر» دوستی مادام العمر داشت.

هیکل بزرگ و شخصیت برجسته‌اش به او کمک کرد تا در نمایش‌ها و فیلم‌های تلویزیونی به عنوان هیولا و شرور بازی کند. او در سال ۱۹۷۰ در فیلم “The Horror of Frankenstein” نقش یک هیولا و در سال ۱۹۷۱ در فیلم “Carry on Henry” نقش یک شکنجه‌گر ریش‌دار را بازی کرد. در همان سال او به عنوان بادیگارد در فیلم جنایی و ناشناخته‌ی Stanley Kubrick به اسم “A Clockwork Orange” در ۱۹۷۱ ظاهر شد.

وی در ادامه در نقش «دارث ویدر» در هر سه فیلم اصلی “جنگ ستارگان”، در سال‌های ۱۹۷۷، ۱۹۸۰ و ۱۹۸۳ به ایفای نقش پرداخت.

سلامتی و تناسب اندام یکی از علایق Prowse بود تا آنجا که به عنوان مربی شخصی برای بازیگران نقش سوپرمن از جمله «Christopher Reeve» کار می‌کرد و کتابی به نام “Fitness is Fun” را نوشت.
او زندگینامه‌ای با عنوان “Straight from the Force’s Mouth” را در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد…