فروش ویژه گیفت کارت پلی استیشن با قیمت استثنائی

ترامپ TikTok و WeChat را ممنوع اعلام کرد؛ آیا بازی‌های ویدیویی قربانی بعدی هستند؟!

بازی‌های ویدیویی

ترامپ TikTok و WeChat را ممنوع اعلام کرد. دلیل این اقدام رییس جمهور آمریکا این بوده که چون این برنامه‌ها چینی هستند، میتوانند اطلاعات سایبری آمریکا را جمع‌آوری کنند و این موضوع به ضرر آمریکا تمام شود! این اتفاق زیاد برای TikTok جدید و شوک آور نبود، زیرا در هفته‌های اخیر بسیار مورد حمله قرار گرفته است! در این بین احتمال اینکه بازی‌های ویدیویی هم قربانی سیاست‌های ترامپ شوند وجود دارد؛ در ادامه این مطلب از انارگیفت بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت…

دو دستور العمل ترامپ با هدف قرار دادن شرکت‌های چینی، در روز پنجشبنه ساعت ۶ عصر به عمومیت درآمد:

  1. در دستورالعمل اول اعلام شده است که در مهلتی ۴۵ روزه، معامله با شرکت‌های مادر ByteDance ممنوع می‌شود؛ مهلتی ۴۵ روزه که ممکن است برای تحت تاثیر قرار دادن مذاکرات مایکروسافت برای خرید TikTok باشد.
  2. دستورالعمل دوم این است که هرگونه معامله با WeChat که یک پیام‌رسان چینی است و در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین بیشتر از ۱ میلیارد نفر از آن استفاده می‌کنند ممنوع است!

خیلی‌ها از این تصمیم ترامپ انتقاد کرده‌اند و می‌گویند برنامه WeChat زیر مجموعه شرکت مادر Tencent است و امکان دارد تمام برنامه‌های این شرکت تحت تاثیر قرار گیرند. Tencent بزرگ‌ترین شرکت بازی‌های ویدیویی در آمریکا است که سهام بالایی نیز دارد!

دونالد ترامپ طی توییتی به جی‌نلسون گفته: “این اقدام من در مورد تمام گیمرها است و یقینا نتیجه خوبی خواهد داشت.”

شرکت Riot Games لس‌آنجلس، خالق League of Legends، کاملاً متعلق به Tencent است و ۴۰ درصد از سهام Epic Games (سازنده بازی معروف Fortnite) را دارد که محبوبیت بالایی دارد!

نظرات مردم و واکنش مقامات کاخ سفید

افراد مختلفی در مورد این اتفاق نظر داده‌اند و می‌گویند:

این تصمیم ترامپ در نهایت به ضرر مردم و دولت این کشور تمام خواهد شد و اگر WeChat حذف شده و دیگر در آمریکا قابل دسترسی نباشد، زیرشاخه‌های دیگر Tencent هم دچار مشکل می‌شوند! البته این مورد کاملا قابل درک است که ترامپ نگران امنیت ملی کشور است، اما قطعا راه‌های بهتری هم پیش رو است و هدف قرار دادن سیاست، گیمرها و … کار درستی نیست!! همه مردم دنیا این صحبت‌های ترامپ را می‌شنوند و فردا روزی اگر کسی خواست بازی یا برنامه‌ای را منتشر کند، نگران و دلواپسی دارند تا مبادا روزی نوبت به ممنوعیت آن‌ها برسد!

این نظرات مردم باعث شد تا بعد از ساعت ۸ عصر همان روز پنجشنبه، مقامات کاخ سفید به حرف بیایند! آن‌ها گفتند که هدف فقط WeChat و معاملات مربوط به آن است و نه چیز دیگر!!

اما ابهامات و تناقضاتی در سخنان ترامپ و مقامات کاخ سفید وجود دارد که مشخص نیست واقعا منظور چیست و چه اتفاقی در انتظار مردم آمریکاست! دلواپسی گیمرها و مردم تا اتمام این ماجرا و روشن شدن قضیه ادامه دارد.

چین و آمریکا چند سالی است که باهم تنش‌های اقتصادی – سیاسی دارند و در این بین، تنها مردم دو کشور هستند که متضرر می‌شوند…

تیم محتوای انارگیفت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا جدیدترین اخبار در این زمینه را به اطلاع شما عزیزان برساند!